SponsorNewsKids Corner
Fall 2017

Below are the links to the weekly results from each town for the Fall 2017 series by State. Scoring is based on the order of finishers (1st place gets 10 pts, 2nd place gets 9 pts, etc). Runners are listed by their overall points total with each race category. Thanks for your participation and we look forward to seeing you next race!

***** For specific race results questions please visit your town page and contact the Community Coordinator directly. Thank you!!

*Please be on time for your child’s race as making up a race is not permitted. 

Arizona

Chandler

Flagstaff – Week 2

Maricopa

Queen Creek

Arkansas

Hot Springs – Week 1

California

Oakland – Week 2

Ventura

Colorado

Aurora – Week 1

Denver – Week 1

Connecticut

Bethel

Delaware

Glasgow/Bear – Week 1

Hockessin – Week 1

Middletown – Week 1

Wilmington

Florida

Baldwin Park

Davie

Hunter’s Creek

Jacksonville

Key West

Lake Nona

Miami

Orange Park – Week 1

Seminole County

Georgia

Cherokee County

Illinois

Arlington Heights – Week 1

Carterville – Week 1

Lake and McHenry Counties

Geneva – Week 1

Homer Glen

Oak Brook

Princeville

Schaumburg – Week 1

Springfield – Week 1

Williamsville

Kansas

Wichita – Week 1

Louisiana

Ruston

St. Charles Parish

Maryland

Cabin John

Perry Hall – Week 1

Rockville

Towson

Massachusetts

Everett

Tewksbury – Week1

Townsend – Week 1

Topsfield

Michigan

Portage

Minnesota

Albert Lea – Week 1

Deephaven – Week 1

Cottage Grove – Week 1

Missouri

St. Louis

New Hampshire

Dover

Hampton – Week 1

Nashua – Week 1

Plaistow

Windham

New Jersey

Cape May – Week 1

Cresskill

Glen Rock

Hackettstown – Week 2

Marlton – Week 1

McGuire Air Force Base – Week 1

Mullica Hill – Week 1

Newton – Week 1

Paramus – Week 1

Pitman – Week 1

Wayne – Week 1

Woodstown – Week 2

New York

Bronx – Week 1

East Northport – Week 1

Greater Binghamton Area – Week 1

Rockville Centre

North Carolina

Asheville

Cherokee

Jacksonville – Week 1

Oak Ridge

Pinehurst – Week 1

Raleigh

Ohio

Akron – Week 1

Cleveland

Columbus

Greenville – Week 1

Medina – Week 1

Twinsburg – Week 1

Youngstown – Week 1

Oregon

Klamath Falls – Week 1

Pennsylvania

Aston – Week 2

Audubon/Oaks

Boyertown – Week 1

Carlisle – Week 1

Carrolltown – Week 1

Central Dauphin – Week 1

Clarion – Week 1

Concord Township

Conshohocken

Downingtown – Week 1

Doylestown – Week 1

Eastern Lebanon – Week 2

Elverson – Week 1

Enola – Week 1

Havertown – Week 1

Hershey – Week 1

Jefferson Hills – Week 1

Johnstown

Lancaster – Week 1

Landenberg – Week 1

Langhorne – Week 1

Lebanon – Week 1

Lititz – Week 2

Lower Merion

Mechanicsburg – Week 1

Media – Week 1

Mon Valley

New Cumberland – Week 1

North Philadelphia

Northern Dauphin – Week 1

Oil City

Phoenixville Area – Week 1

Pittsburgh – Week 2

Quakertown – Week 1

Reading – Week 1

Roxborough – Week 1

Somerset – Week 1

Springfield

South Philadelphia – Week 2

State College – Week 1

Upper Dublin – Week 1

Wayne

West Chester – Week 1

West Oak Lane – West Oak Lane

West Philadelphia

Williamsport – Week 1

Tennessee

Chattanooga – Week 1

Hendersonville

Mount Juliet

Texas

Belton – Week 1

Bridgeland

Burkeburnett

Cedar Park – Week 1

Dallas

Frisco

New Braunfels

Richardson – Week 1

San Antonio

Sugarland

Wichita Falls

Utah

South Weber

Virginia

Chesapeake

Locust Grove

Lynchburg – Week 1

Mechanicsville – Week 1

Richmond

Virginia Beach

Warsaw – Week 1

Washington

Mill Creek – Week 1

Wisconsin

Milwaukee – Week 1

River Falls – Week 1