10 FestSponsorNewsKids Corner
pageimage-ourstart
Fall 2018

Below are the links to the weekly results from each town for the Fall 2018 series by State. Scoring is based on the order of finishers (1st place gets 10 pts, 2nd place gets 9 pts, etc). Runners are listed by their overall points total with each race category. Thanks for your participation and we look forward to seeing you next race!

***** For specific race results questions please visit your town page and contact the Community Coordinator directly. Thank you!!

*Please be on time for your child’s race as making up a race is not permitted. 

Arizona
Chandler – Week 2 Results
Flagstaff – FINAL Results
Maricopa – Week 4 Results
North Mesa
Tucson

Arkansas
Hot Springs – FINAL Results

California
Roseville/Rocklin – FINAL Results
South Orange County – FINAL Results

Colorado
Aurora – Final Results
Denver – FINAL Results
Littleton – FINAL Results

Connecticut
Bethel – FINAL Results

Delaware
Glasgow/Bear – FINAL Results
Hockessin – FINAL Results
Middletown – FINAL Results
Wilmington – FINAL Results

Florida
Baldwin Park – Week 3 Results
Clermont FINAL Results
Davie – FINAL Results
Debary
Hunter’s Creek – Week 3 Results
Jacksonville – FINAL Results
Key Biscayne – Week 4 Results
Key West – Final Results
Lake Nona – Week 4 Results
Miami – Week 3 Results
Sarasota – FINAL Results
Seminole County – FINAL Results

Georgia
Pooler – FINAL Results

Illinois
Arlington Heights – FINAL Results
Buffalo – FINAL Results
Carterville – FINAL Results
Downers Grove – FINAL Results
Geneva – FINAL Results
Glenview – FINAL Results
Homer Glen – FINAL Results
La Grange – FINAL Results
Lake and McHenry Counties – FINAL Results
Lombard – FINAL Results
Morgan County – FINAL Results
Naperville – FINAL Results
Plainfield – FINAL Results
Schaumburg – FINAL Results
Springfield – FINAL Results
Taylorville – FINAL Results
Williamsville – FINAL Results

Kansas
Wichita – Week 4 Results

Louisiana
Lafayette – FINAL Results
St. Charles Parish – FINAL Results

Maryland
Baltimore – FINAL Results
Cabin John – FINAL Results
Clarksburg – Week 3 Results
Perry Hall – FINAL Results
Rockville – FINAL Results
Greater Annapolis – FINAL Results
Towson – FINAL Results

Massachusetts
Dorchester – FINAL Results
Hampden – FINAL Results
Jamaica Plain – FINAL Results
Northborough – FINAL Results
Plymouth – FINAL Results
Tewksbury – FINAL Results
Townsend – FINAL Results

Michigan
Hartland – FINAL Results
Portage – Week 4 Results

Minnesota

Deephaven/Mendota Heights – FINAL Results
Cottage Grove – FINAL Results
Stillwater – FINAL Results

Missouri
St. Louis
Waynesville

New Hampshire
Concord
Dover – FINAL Results
Hampton – FINAL Results
Nashua – FINAL Results
Plaistow – FINAL Results

New Jersey

Bogota – FINAL Results
Cape May – FINAL Results
Cinnaminson – FINAL Results
Cresskill – FINAL Results
East Brunswick – FINAL Results
Glen Rock – FINAL Results
Haddonfield – FINAL Results
Hardyston – FINAL Results
Marlton – FINAL Results
McGuire Air Force Base – FINAL Results
Mount Olive – FINAL Results
Mullica Hill – FINAL Results
Newton – FINAL Results
Paramus – FINAL Results
Pitman – FINAL Results
Pittsgrove – FINAL Results
Vernon – FINAL Results
Wayne – FINAL Results
Woodstown – FINAL Results

New York
Bronx – FINAL Results
East Northport – FINAL Results
Rockville Centre – FINAL Results

North Carolina
Apex – FINAL Results
Asheville – FINAL Results
Chapel Hill – FINAL Results
Charlotte – FINAL Results
Jacksonville – FINAL Results
Morehead City – FINAL Results
Pinehurst – FINAL Results
Raleigh – Week 4 Results

Ohio
Akron – FINAL Results
Cleveland – FINAL Results
Greenville – FINAL Results
Hilliard – FINAL Results
Kent
Mayfield Heights – FINAL Results
Medina – FINAL Results
Twinsburg – FINAL Results
West Jefferson – FINAL Results
Youngstown – FINAL Results

Oregon
Klamath Falls – FINAL Results
Newberg – FINAL Results

Pennsylvania
Altoona – FINAL Results
Aston – FINAL Results
Audubon/Oaks – FINAL Results
Bedford – FINAL Results
Boyertown – FINAL Results
Carlisle – FINAL Results
Clarion – FINAL Results
Coal Township – FINAL Results
Coatesville – FINAL Results
Concord Township – FINAL Results
Conshohocken – Week 4 Results
Downingtown – FINAL Results
Doylestown – FINAL Results
East Goshen – FINAL Results
Eastern Lebanon – FINAL Results
Elverson – FINAL Results
Enola – FINAL Results
Far Northeast Philadelphia -FINAL Results
Flinton – FINAL Results
Harrisburg Area – FINAL Results
Hanover – FINAL Results
Havertown – FINAL Results
Hershey – FINAL Results
Huntingdon Valley – FINAL Results
Indiana – FINAL Results
Jefferson Hills – FINAL Results
Johnstown – FINAL Results
Lancaster – FINAL Results
Landenberg – FINAL Results
Langhorne – FINAL Results
Lansdowne – FINAL Results
Lebanon – FINAL Results
Lititz – FINAL Results
Lower Merion – FINAL Results
Mechanicsburg – FINAL Results
Media – FINAL Results
Mon Valley – Week 4 Results
New Cumberland – FINAL Results
Newtown – Week 4 Results
Northern Dauphin – FINAL Results
Phoenixville Area – FINAL Results
Pittsburgh – FINAL Results
Quakertown – FINAL Results
Reading – FINAL Results
Roxborough – FINAL Results
Salisbury – FINAL Results
Springfield – FINAL Results
South Philadelphia – FINAL Results
State College – FINAL Results
Upper Dublin – FINAL Results
Venango Co – FINAL Results
Wayne – Week 5
West Chester – FINAL Results
West Oak Lane – FINAL Results
West Philadelphia – FINAL Results
Williamsport – FINAL Results
York – FINAL Results

Rhode Island
Scituate -FINAL Results

Tennessee
Chattanooga – Final Results
Mount Juliet – Week 3 Results

Texas
Abilene – FINAL Results
Allen – FINAL Results
Belton – FINAL Results
Bridgeport – Week 4 Results
Cedar Park – FINAL Results
Cypress – FINAL Results
Frisco – FINAL Results
Houston/Alief – FINAL Results
Killeen – Final Results
Longview
New Braunfels FINAL Results
Polk County – Week 2 Results
Preston Hollow
Richardson – Week 4 Results
Round Rock – FINAL Results
San Antonio – FINAL Results
Sienna Plantation – FINAL Results
Sugar Land – FINAL Results
Wichita Falls – FINAL Results

Utah
South Weber – FINAL Results

Virginia
Amelia – Week 4 Results
Chesapeake – FINAL Results
Locust Grove – FINAL Results
Lynchburg – FINAL Results
Mechanicsville – FINAL Results
Richmond – FINAL Results
Virginia Beach – FINAL Results
Warsaw – FINAL Results

Washington
Mill Creek – FINAL Results
Vancouver – FINAL Results

Washington, DC
Kenilworth – FINAL Results

Wisconsin
Eau Claire – FINAL Results
Milwaukee –  FINAL Results
North Shore – FINAL Results
River Falls – FINAL Results